[vc_row][vc_column width=”2/3″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][wm_text_block]Podstawowymi założeniami metody Weroniki Sherborne jest rozwój dziecka poprzez ruch:

  • świadomość własnego ciała i usprawnianie ruchowe
  • świadomość przestrzeni i działania w niej
  • dzielenie przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązanie z nimi bliskiego kontaktu

Prowadzenie ćwiczeń tą metodą ma na celu stworzenie dziecku okazji do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia własnej siły, sprawności i w związku z tym możliwości ruchowych. Dzięki temu dziecko zaczyna mieć zaufanie do siebie i zyskuje poczucie bezpieczeństwa. Podczas ćwiczeń uczestnik terapii poznaje przestrzeń, w której się znajduje, przestaje ona być dla niego groźna, czuje się bezpieczniej, staje się aktywny i przejawia większą inicjatywę.

Ćwiczenia odbywają się w parach lub w grupie, mogą w nich uczestniczyć rodzice (obecność rodzica lub terapeuty jest niezbędna, jeśli dziecko jest mniej sprawne ruchowo) lub rodzeństwo, co sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie i chętnie ćwiczy. Wiele ćwiczeń na zajęciach prowadzonych metodą Weroniki Sherborne stanowi dla dzieci dużą atrakcję i wesołą zabawę w grupie, stwarza możliwość do twórczego działania oraz pobudza spontaniczność i aktywność własną dziecka.

Ćwiczenia w metodzie W. Sherborne to: ruchy prowadzące do poznania własnego ciała – szczególne znaczenie mają stopy, kolana, nogi, biodra, gdyż na nich opiera się ciężar ciała oraz stanowią łącznik między człowiekiem a ziemią; ruchy kształtujące związek dziecka z otoczeniem fizycznym i wykształcenie orientacji w przestrzeni; czynności ruchowe mające zachęcić uczestników do pozytywnych kontaktów z innymi osobami; ruch prowadzący do współdziałania w grupie; ruch kreatywny. Ruch ten jest spontaniczny, kreatywny i swobodny – np. taniec wyzwolony.

Korzyści płynące ze stosowania metody W. Sherborne to m. innymi: pozytywne odczucia w kontakcie z innymi osobami, wyzwolenie swobodnych zachowań i ich naturalność, rozładowanie energii, zaspokojenie własnych potrzeb, daje poczucie pewności siebie i zbliża do siebie uczestników zajęć.[/wm_text_block]


[/vc_column][/vc_row][vc_row class=”border-top inner-shadow” bg_color=”#f6f6f6″][vc_column width=”1/1″]

Related projects

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

[/vc_column][/vc_row]

Metoda Weroniki Sherborne

Updated on 2016-07-19T11:49:48+01:00, by bartoszmatenko.